00%
0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

İletişim

Instagram


Son Yazılar

Ön Çapraz Bağ ve Yaralanmaları

Diz Eklemi ve Bağları Diz eklemi vücutta bulunan en büyük.. Devamını Oku

Mouse Hastalığı / Karpal Tünel Sendromu

Fare kullanımı, teknolojinin gelişmesiyle birlikte ofis çalışmalarının ayrılmaz bir parçası.. Devamını Oku

Masa Başı Çalışanlarında En Sık Görülen Problemler ?

Masa başı çalışanlarında genellikle uzun süre oturma, tekrarlayıcı hareketler, kötü.. Devamını Oku

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Thera Vita - Temmuz 5, 2024

Yaza Fit Girmenin Altın Kuralları

Kış döneminde yanlış beslenme ve fiziksel aktivite azlığı nedeniyle alınan fazla kilolar yaz gelirken birçok kişide stres yaratabiliyor. Hayatınızda birkaç şeyi değiştirerek fazla kilolardan kurtulmak ve yaza fit bir şekilde girmenin yolu mevcut. İşte yaza fit bir şekilde girmek isteyenler için 7 altın kuralı sizler için planladık.

1)Dengeli Beslenme

Protein, sağlıklı yağlar, kompleks karbonhidratlar ve lif açısından zengin, dengeli bir diyet uygulayın. İşlenmiş gıdalardan, şekerli içeceklerden ve abur cuburlardan uzak durun.

2) Düzenli Egzersiz

Haftada en az 3-4 gün kardiyo ve kuvvet antremanlarıı içeren bir egzersiz programı uygulayın. Yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme gibi aktiviteleri tercih edebilirsiniz.

3) Yeterli Su Tüketimi

Günlük olarak yeterli miktarda su içmek metabolizmayı hızlandırır, toksinlerin atılmasına yardımcı olur ve cildin sağlıklı görünmesini sağlar.

4) Uyku Düzeni

Her gece 7-8 saat uyumaya özen gösterin. Kaliteli uyku, vücudun dinlenesini ve toparlanmasını sağlar, enerji seviyelerini arttırır.

5)Stres yönetimi

Yoga, meditasyon, derin nefes egzersizleri, tempolu yürüyüş gibi tekniklerle stresi azaltın. Stres kilo alımına ve genel sağlık problemlerine yol açabilir.

6) Hedef Belirleme ve Takip

Ulaşılabilir hedefler belirleyin ve ilerlemenizi düzenli olarak takip edin. Motivasyonunuzu yüksek tutmak için kısa vadeli ve uzun vadeli hedefler oluşturun.

7)Düzenli Öğünler

Öğün atlamadan, düzenli ve dengeli bir şekilde beslenmeye özen gösterin. Ara öğünlerde sağlıklı atıştırmalıkları tercih edin.

Posted in Blog
Önceki
Tüm Yazılar
Sonraki

© 2024 Thera Vita İzmir. Tüm Hakları Saklıdır.

×