00%
0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

İletişim

Instagram


Son Yazılar

Ön Çapraz Bağ ve Yaralanmaları

Diz Eklemi ve Bağları Diz eklemi vücutta bulunan en büyük.. Devamını Oku

Mouse Hastalığı / Karpal Tünel Sendromu

Fare kullanımı, teknolojinin gelişmesiyle birlikte ofis çalışmalarının ayrılmaz bir parçası.. Devamını Oku

Masa Başı Çalışanlarında En Sık Görülen Problemler ?

Masa başı çalışanlarında genellikle uzun süre oturma, tekrarlayıcı hareketler, kötü.. Devamını Oku

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Hamile Masajı

Hamile Masajı Nedir?

Hamile masajı, gebelik dönemindeki kadınların rahatlamasına ve streslerini azaltmalarına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış bir masaj türüdür. 

Hamilelik döneminde omurgaya binen yük artar. Bebeğin büyüyüp gelişmesiyle birlikte annenin de ağırlık merkezinin değişir, omurga etrafındaki kaslarda gerginlikler ortaya çıkar. Özellikle baş, boyun ve sırt bölgesinde oluşan gerginliklerin giderilmesinde hamile masajı oldukça etkilidir.Hamilelikte değişen kan basıncı nedeniyle meydana gelen dolaşım sorunları da hamile masajı ile giderilebilir. Doğru ve düzenli uygulanan hamile masajı, dolaşım sistemini uyarır.

Hamilelik sürecinde vücutta birçok değişiklik meydana gelir ve bu değişiklikler bazen ağrı, gerginlik ve rahatsızlık hissine neden olabilir. Hamile masajı, bu belirtileri hafifletmek, kas gerginliğini azaltmak, dolaşımı iyileştirmek ve genel olarak hamile bir kadının fiziksel ve duygusal iyilik halini artırmak amacıyla uygulanır.

Hamile masajı Thera Vita’da  fizyoterapist tarafından gerçekleştirilir ve hamilelik boyunca güvenli ve rahat bir pozisyon sağlamak amacıyla özel masaj masaları veya yastıklar kullanılır. Masaj sırasında kullanılan teknikler, hamilelik dönemine özgü fizyolojik değişikliklere uyum sağlamak için özenle seçilir.

Doktor onayı ile 12. Haftadan itibaren hamile masajı yaptırabilirsiniz.

Hamile Masajının Faydaları Nedir?

Hamile masajının potansiyel faydaları arasında şunlar yer alabilir:

  1. Stres ve Anksiyete Azaltma: Hamile masajı, vücuttaki endorfin salınımını artırarak stres ve anksiyeteyi azaltabilir.

  2. Kas Gerginliğini Azaltma: Özellikle bel, sırt ve omuz bölgelerindeki kas gerginliğini hafifletmeye yardımcı olabilir.

  3. Dolaşımı İyileştirme: Masaj, kan dolaşımını artırabilir ve ödem gibi problemleri hafifletebilir.

  4. Uyku Kalitesini Artırma: Rahatlayıcı etkileriyle birlikte, hamile masajı genellikle daha iyi bir uyku kalitesine katkıda bulunabilir.

Ancak, hamile masajı uygulamasından önce mutlaka bir sağlık profesyoneli ile konuşmak önemlidir. Her hamilelik farklıdır ve bazı durumlarda masajın belirli bölgelerden kaçınılması gerekebilir. Ayrıca, hamile masajını uygulayacak kişinin hamile masajında uzmanlaşmış olması önemlidir.

Hamile Masajı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hamileliğin haftasına bağlı olarak annenin yatış pozisyonuna dikkat edilmelidir. Sağa ve sola yan yatışlarda dizlerin arasına konulan yastık ya da karnın altındaki havlu gibi malzemelerle anne adayını desteklenmelidir. Masaj sırasında kullanılan bası , kas ve eklemler üzerindeki çalışmalar annenin şikayetine özel değerlendirilmelidir.

Hamile Masajı Neden Önerilir?

Hamileliğin özellikle 5. ayından itibaren kalça, bel, omuz kaslarında kasılmalar olmaya başlar. Kilo alımı, vücudun ağırlık merkezinin değişimi gibi nedenlerden ötürü bel, sırt ve bacaklar başta olmak üzere vücudun birçok bölgesinde ağrı, uyuşma ve kramp görülebilir. Bu tarz fiziksel sıkıntılara uyku problemleri de eşlik eder. Düzenli masaj uygulaması, bu tarz ağrı ve uyku sorunlarına çözüm olmakla birlikte bu şikayetleri bitme aşamasına getirmektedir. Masaj uygulamasının, hamileliğin ilk 3 ayında kadın doğum uzmanınca onaylanması gerekmektedir.
Eski çağlardan beri masaj, kan dolaşımının ve lenf sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olması, kasları gevşetmesi ve psikolojik rahatlamayı sağlaması, anne ve bebeği arasındaki bağı güçlendirmesi, annede hızla artan kaygı duygularını azaltması gibi özellikleriyle kullanılmaktadır.

Hamile Masajı hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için hemen aşağıdaki formu doldurun!

    ×