00%
0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

İletişim

Instagram


Son Yazılar

Ön Çapraz Bağ ve Yaralanmaları

Diz Eklemi ve Bağları Diz eklemi vücutta bulunan en büyük.. Devamını Oku

Mouse Hastalığı / Karpal Tünel Sendromu

Fare kullanımı, teknolojinin gelişmesiyle birlikte ofis çalışmalarının ayrılmaz bir parçası.. Devamını Oku

Masa Başı Çalışanlarında En Sık Görülen Problemler ?

Masa başı çalışanlarında genellikle uzun süre oturma, tekrarlayıcı hareketler, kötü.. Devamını Oku

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Thera Vita - Temmuz 5, 2024

Kilo Vermeyi Hızlandıran 7 Besin

1)Hindistan Cevizi Yağı

 Beslenmeye hindistan cevizi yağının eklenmesi, kilo vermenize yardımcı olur. Hindistan cevizi yağındaki içerikler iştahı bastırıcı ve yağ yakıcı özelliklerle doludur.

2) Yeşil Çay

 Yeşil çay, yağ yakımını ve karın yağının kaybını destekleyen antioksidan kaynağıdır.  Bazı yapılan çalışmalar yeşil çay ekstresinin de metabolizma veya kilo kaybı üzerinde çok etkisinin olduğunu bulmuştur.  Günde dört fincan yeşil çay içmek, yaktığınız kalori miktarını arttırmaya yardımcı olmaktadır.

3) Toz Biber

Güçlü antioksidanları azaltabilir ve vücut hücrelerini hasara karşı korumaya yardımcı olabilir. Tokluk hissi vererek aşırı yemeyi önler. Daha fazla kalori yakmaya ve vücut yağını eritmeye yardımcı olur. Yemeklerinize haftada birkaç kez tat vermesi için bile olsa acı biber veya toz biber eklemek çok yararlıdır.

4) Elma Sirkesi

 Diyabetli kişilerde iştahın azaltılması, kan şekeri ve insülin düzeylerinin düşürülmesini sağlar. Beslenmelere elma sirkesi eklenmesi vücut yağını kaybetmeye yardımcı olabilir. Suda seyreltilmiş günde 1 çay kaşığı ile başlanmalı ve potansiyel sindirim rahatsızlığını en aza indirmek için günde 2 yemek kaşığı kadar içilmelidir.

5)Zerdeçal

Arınmayı artırmak için karaciğer fonksiyonlarını teşvik eder. Ve yağ yakımına destek olur.

6) Avokado

Lif ve su açısından zengin olan avokado aynı zamanda sağlıklı yağ asitleri içermektedir. Yeterli ve düzenli kullanımda yağ yakımını destekleyerek kilo vermenize yardımcı olur.

7) Tarçın

Tarçın kan şekeri ve insülin direnci üzerinde etkili bir besindir. Ödem attırır ve yağ yakımını kolaylaştırır. Suyunuzun içine çubuk tarçın ekleyebilir ya da yediğiniz besinlerin üzerine bir miktar toz tarçın ekleyebilirsiniz.

Posted in Blog
Önceki
Tüm Yazılar
Sonraki

© 2024 Thera Vita İzmir. Tüm Hakları Saklıdır.

×